Prosincové dílny byly plné chystání a příprav na sváteční předvánoční setkání. Glazovali jsme vypálenou keramiku, vyrobili si vlastní balící papír i drobné dárečky kamarádům ze Sámovky, ale i jiným blízkým. Odměnou pro pracovitý a zručný tým byla společná vánoční dílna.

Těšení a napětí bylo cítit ve  vzduchu již při příjezdu. Děti věděly, že tato dílna bude jiná. Každý si hned všiml: „A kde je Zuzka?“ Chodbou se rozlehl zpěv vánoční koledy a naši malí koledníci okamžitě věděli, kde je Zuzka schovaná. Nedočkavě jsme vyrazili na půdu, kde se nám symbolicky otevřely dveře vánočního arte a drama setkání. Po zbytek času jsme si již notovali ve vánoční atmosféře. Zabalili jsme dárečky, vyrobili společnými silami stromeček, pozpěvovaly další koledy a užili si vánoční svačinu u prostřeného stolu. Od hostiny nás vytrhl zvoneček a my utíkali k papírovému stromku, kde přibylo malé překvapení pro každého.

Rytmus vánoční dílny byl rychlý a melodie hřejivě přátelská. Všichni jsme si vážili sváteční chvíle a radovali se nejen z dárků, ale i společného sdílení.