Červnové arte a drama dílny se na jeden den přesídlily do Keltského opida Závist. S novou skupinkou dětí s batůžky na zádech a nachystanou svačinou jsme vyrazili na pěší výlet po stopách Keltů. Jen, co jsme vystoupili z autobusu, otestovali jsme průzkumnické a stopařské schopnosti našich malých výletníků. Velmi rychle pochopili značení naší cesty a vyrazili hledat místo, kde žili staří Keltové. Odhodlání bylo veliké, ani prudký kopec naše kroky k cíli nezpomalil. Cestou jsme si zakreslovali podrobnou mapu naší trasy a tak nám cesta ubíhala opravdu rychle. Lesem jsme došli na vyvýšené místo opida, kde jsme se na část odpoledne utábořili. Po vzoru starých keltů jsme směnným obchodem získali barevné korále, z kterých jsme si vyrobili náhrdelníky a vyzdobili svůj šat. Také jsme společnými silami postavili památeční mohylu z kamenů a po společném obědě vyrazili na cestu směrem k malé lesní Zoo.

Nejen slunečné počasí, ale i pohodová a usměvavá nálada nám prozářily celý den. Překvapení v podobě dovezené pizzy k lesní cestě si zasloužil opravdu každý výletník.

S naším novým týmem se budeme těšit na další putování a průzkumnické výpravy během chystaného letního příměstského tábora.