Nevlídný podzimní listopad rozproudily Arte a Drama dílny v hravém tempu živelné energie. Tu si děti z Klokánků Láskova a Štěrboholy s sebou do Sámovky přiváží pokaždé plné hrsti. Společně tuto energii pak proměňujeme v tvořivou sílu, která se může plně projevit nad barvami nebo v hraní rozmanitých rolí.
Ve výtvarných dílnách se děti “převtělovaly”. Dostaly otázku: “Čím bych byl/a, kdybych mohl/a být zvíře”. Čtvrtky papírů se poté plnily postavami úžasných zvířat: reálných i fantaskních. Děti se s chutí malovaly jako koníci, něžné laně, ale i neohrožení dravci. Další týden se mohly pro změnu proměnit v nějakou svojí oblíbenou věc. Prostřednictvím temper se na velkých čtvrtkách objevovaly úžasné dopravní prostředky – autobusy, vlaky nebo rychlá auta, ale i tablety a telefony, nebo dokonce veliké srdce.
Na dramaterapii jsme se s dětmi vlnili v rytmických tancích za zvuků bubnu, hráli hru na sochy, nebo létali jako ptáci. Děti se již v hravém prostoru dramaterapie zorientovaly a poté se s chutí pouštěly do hraní nejrůznějších rolí: objevovaly se nejčastěji jako koníci, kouzelní jednorožci, doktoři se zázračnými léky, policajti, bojovníci, často jsme si také hrály na rodinu.