Začátek letošní sezóny Arte a Drama dílen byl plný změn a novinek. Naše kreativní setkávání se totiž přesunula ze Sámovky do Šaldovky, do nově zkrekonstruovaných prostor Malý Karlín a také jsme přivítali děti ze dvou Klokánků. Skupinku dětí ze Štěrbohol doplnila parta dětí z Klokánku Láskova. Tvořivé dílny také nově navštěvují převážně děti mladšího předškolního věku.
Čekaly nás tedy hned dva velké úkoly: zabydlet se v novém prostoru a seznámit se s novými tvářemi. Děti se rychle zorientovaly v novém prostoru, s nadšením přivítaly hravou místnost s polštáři určenou pro dramaterapii a zalíbilo se jim také v prostorném výtvarném ateliéru.
Ve výtvarném ateliéru jsme si pro začátek vyzkoušeli techniku malování vaječnou temperou, kterou jsme zdobili osobní desky na ukládání všech svých výtvorů a artefaktů.
Naši malí členové týmů úspěšně trénovali pravidla skupinové práce a velmi rychle pochopili základní poslání programu: hrát si, tvořit a vyjádřit se. Rozjezd se nám povedl na jedničku a už se těšíme, co všechno dalšího v prostorách Malý Karlín zažijeme.