Po slunných prázdninách jsme v září rozjeli další sezónu Arte a Drama dílen pro děti z pražských Klokánků. Děti bude letos programem provázet po boku Honzy, za drama dílnu, také Veronika, za výtvarný ateliér, a dále Jana a Viktorie – průvodkyně.

Program navštěvuje šestnáct dětí. Jen pár z nich, se vrátilo do programu po prázdninách, takže se hned na úvod potkáváme s obrovskou výzvou a tou je společné seznámení. Velké výzvě čelí i děti, pro které jsou skupinové dílny jejich zcela novou zkušeností s organizovaným programem.

V Arte dílně jsme si na podporu našli své zvíře, povídali jsme si o jeho vlastnostech a s ním jsme také podnikli dobrodružnou cestu džunglí. Vyzkoušeli jsme si své smysly a pustili uzdu fantazii, když jsme společně vymýšleli příběh o tygrovi.

V Drama části jsme se snažili být ve hře společně, zkoušeli jsme zrcadlit jeden druhého, hráli si na ptáčky, kteří vylétávají z hnízda. Občas nám to společně nešlo a tak jsme ve skupinkách stavěli domy, hráli si na lékaře, kteří operují, na parkouristy, beatboxery nebo třeba na hamburgery.

Start se nám určitě vydařil a tak se těšíme, co pro nás nachystá říjen.