Ve službě Byty na půl cesty je od nového roku devět klientů – pět mužů a čtyři ženy. Stejně tak je dlouhodobě téměř obsazené podpůrné a startovací bydlení, ve kterých je aktuálně ubytováno šest osob.

V rámci klubu Pontifex jsme zažili několik velmi vydařených akcí. V říjnu jsme se po delší odmlce potkali se spolkem Divadelta, který se tematicky svým představením zaměřil na první samostatné bydlení. Na představení přijali pozvání z domu na půl cesty Maják, z dětského domova se školou Liběchov a z dětských domovů Únhošť a Radost – hojná účast přes třicet osob nás velmi mile překvapila.

Další zajímavou říjnovou akcí byla přednáška Veroniky Kašákové, která prostřednictvím svého osobního příběhu klienty povzbudila a motivovala k tomu, že má smysl si plnit sny a makat na sobě, protože to nikdo jiný za ně neudělá. Na setkání tentokrát přijali pozvání klienti domu na půl cesty Maják a diagnostického ústavu Lublaňská.

Dílna Pontifex zažila na sklonku roku své velké poprvé – po delším dojednávání jsme dostali příležitost zúčastnit se prodeje produktů dílny na veřejných akcích. Na konci září jsme se zúčastnili akce Žižkovské Mezidvorky a v listopadu a v prosinci jsme prodávali na sobotním trhu na pražské Náplavce. Všech prodejů se zúčastnili klienti programu bydlení, kteří si tam vyzkoušeli jak komunikaci se zákazníky, tak nabízení a samotný prodej výrobků.