Uplynul březen a přinesl nám tolik zážitků a nových věcí… Pozorujeme pomalu probouzející se přírodu k životu. Povídáme si o jarních květinách – poznáváme venku na vycházkách sněženky, modřence, krokusy, prvosenky, medvědí česnek a další. Napínáme naše ouška a posloucháme ptačí zpěv v korunách stromů. Ve školičce jsme zasadili semínka do truhlíku, ozdobili jsme si interiér zlatým deštěm a kočičkami. Na říkadlech trénujeme hrubou motoriku, u stolu při výtvarných aktivitách jemnou. Hrajeme si s barvami nebe a barvami rozkvetlé jarní louky, zkoušíme malovat zvířata ze statku. Nezapomněli jsme na mláďátka a učíme se ke komu kdo patří, co které zvíře přináší a kde bydlí.
Prsty, dlaně a hmat jsme využili při zkoumání zvláštních barevných kuliček – zkusili jsme si s nimi všechno možné od třídění podle barev, přesýpání, foukání – byla to náramná fascinující záležitost. Naše jemné hlásky trénujeme u zpívání s kytarou. S pomocí malých rytmických nástrojů doprovázíme již naučené písně. Už máme v repertoáru pěknou kupu písniček, některé umíme i dramatizovat, na některé krásně tancujeme.
Přečetli jsme celou knihu o Kocourovi Modroočkovi. Upekli jsme několik druhů pečiva mimo jiné na začátku masopustu koblihy a na den otevřených dveří se nám moc povedli sýroví šneci. Přivítali jsme společně první jarní den a poslali Moranu – zimu po potoce pryč: „hu, hu, hu, jaro už je tu!“